ویژگی های یک لپ تاپ خوب برای شما

در اینجا قصد داریم پاسخ سوالی را که اکثر مشتریانی که با ما تماس میگیرند و مطرح می کنند را برای شما بنویسیم. از جوانب مختلفی میتوانیم این سوال را پاسخ دهیم که لپ تاپ مناسب برای شما کدام است؛ در واقع ابتدا بایستی این سوال را پاسخ دهیم که تعریف شما از بهترین لپ تاپ و نگاه شما به بهترین لپ تاپ چیست؟ بر همین اساس معیارهایی که میتوان آنها را به عنوان سنجش بهترین لپ تاپ در نظر گرفت را مینویسیم.

قیمت

میتوان گفت از جمله مهترین معیارهای خرید یک لپ تاپ، قیمت آن است، مقدار پولی که برای آن در نظر گرفته اید چقدر است؟ در واقع پس از اینکه شما مقدار پولی که برای خرید لپ تاپ کنار گذاشته اید را مشخص کردید، میتوان بهترین لپ تاپ را تشخیص داد. فروشگاه اقساطی بیزیلو شرایطی را فراهم آورده که شما میتوانید بصورت اقساطی و تنها با 35% پیش پرداخت، لپ تاپ مورد علاقه خود را خرید کنید و الباقی مبلغ را بصورت اقساطی پرداخت نمایید.

در صورت تمایل شما میتوانید برای خرید اقساطی لپ تاپ از صفحه فروش اقساطی لپ تاپ دیدن فرمایید.

پس از تعیین مبلغ موردنظر برای خرید لپ تاپ، با توجه به معیارهایی که در زیر مینویسیم، میتواند تعیین کنید که کدام لپ تاپ برای شما بهترین لپ تاپ است.

وزن و اندازه لپ تاپ

لپ تاپ ها عموما از اندازه های 11 اینچی تا 15.6 اینچی تولید و عرضه میشوند که هر لپ تاپ با توجه به تکنولوژی که در ساخت آن استفاده شده و مواد اولیه آن، دارای وزن متفاوتی می باشد که معمولا از 1.2 تا 2.3 کیلوگرم میباشد. شایان ذکر است که هر چقدر اندازه لپ تاپ کوچک باشد، وزن ان نیز کمتر است.

پردازنده مرکزی لپ تاپ (CPU)

پردازنده مرکزی نقش مغز را در لپ تاپ انجام میدهد، بدین صورت که تمامی محاسبات در پردازنده مرکزی انجام میشود، بنابراین هر چه سرعت و ظرفیت پردازنده بیشتر باشد، باز کردن نرم افزار های مختلف برای آن آسان تر میشود و شما با سرعت بیشتری میتوانید نرم افزار های کاربردی و تخصصی را اجرا کنید. امروزه دو نوع پردازنده شرکت های Intel و AMD در لپ تاپ ها به کار گرفته میشود که هر کدام ویژگی های خاص خود را دارند.

حافظه رم لپ تاپ (RAM)

حافظه رم نیز یکی از قطعات اصلی هر لپ تاپ به شمار میرود. سرعت و اندازه حافظه رم رابطه مستقیمی با سرعت پردازش دارد، بطوریکه تمامی برنامه هایی که شما میخواهید در کامپیوتر اجرا شوند، ابتدا در حافظه رم قرار میگیرند و سپس به ترتیب برای پردازش و اجرا به پردازنده مرکزی (CPU) ارسال میشوند.

حافظه داخلی لپ تاپ (HARD DISK)

حافظه داخلی لپ تاپ یا هارد، یکی از قطعات اصلی لپ تاپ است که تمامی اطلاعات شما در آن ذخیره میگردد. اطلاعاتی مانند برنامه های نصب شده از جمله سیستم عامل(ویندوز)، موسیقی، ویدیو، عکس و یا هر گونه اطلاعات در قالب فایل های مختلف در حافظه داخلی ذخیره میشوند. بنابراین اندازه آن نیز با توجه به استفاده ای که از آن میکنید بایستی انتخاب شود و در لپ تاپ های امروزه معمولا از 500 گیگابایت تا 2 ترا میباشد.

پردازنده گرافیکی لپ تاپ

آخرین قطعه اصلی مهمی که هنگام خرید لپ تاپ بایستی مدنظر قرار دهید، پردازنده گرافیکی است. این قطعه از لپ تاپ در واقع نقطه مقابل کارهای گرافیکی قرار دارد. بدین صورت که نرم افزار های طراحی و ساخت انیمیشن و ... و بازی های کامپیوتری نسبت به طراحی، به پردازده گرافیکی خاصی نیازمندند که حدود آن را هنگام ارائه روی جلد آن چاپ میکنند.

در صورت تمایل شما میتوانید برای خرید اقساطی لپ تاپ از صفحه خرید اقساطی لپ تاپ دیدن فرمایید.


حرکت به بالا