فروشگاه اینترنتی چیست؟

فروشگاه اینترنتی به وب سایتی گفته میشود که تعدادی کالا یا خدمات از هر نوعی را در ویترین خود عرضه میکند. مشتریان برای استفاده از ان خدمات یا کالاها می توانند به فروشگاه سفارش بدهند و هزینه خدمات یا کالا را به صورت انلاین و یا در محل پرداخت نمایند. برای دریافت سفارش از مشتری معمولا سیستمی به نام سبد مجازی خرید وجود دارد که می توان سفارشات را در آن ثبت نمود. در این فروشگاه هیچ محدودیتی از نظر زمان، مکان و تنوع محصولات ندارد و تمامی اقشار مختلف را در هر رنج سنی با رعایت قوانین و مقررات وجود ندارد.

مزایا و ویژگی های فروشگاه اینترنتی:

o       فروشگاه اینترنتی هیچ محدودیتی از لحاظ زمان ندارد یا شاید به تعبیر عامیانه بگوییم هیچ وقت تعطیل نیست.

o       خریدار می تواند ساعت ها در فروشگاه مشغول بررسی اجناس باشد.

o       فروشگاه اینترنتی هیچ محدودیتی برای تعداد مشتریان ندارد.

o       فروشگاه اینترنتی حق انتخاب بیشتری را در اختیار خریداران قرار میدهد.

o       فروشگاه اینترنتی محدودیت مکانی و رمانی ندارد و مشتری می تواند از هر جایی و در هر زمانی مثلا هنگام استراحت ، در محل کار و گردش خرید کند.

o       فروشگاه اینترنتی باعث عدم برخورد با ترافیک و کاهش الودگی هوا و افزایش سلامت میشود.

o       فروشگاه اینترنتی باعث کاهش هزینه ها

o       کاهش هزینه هایی مانند نیروی انسانی، خرید و یا اجاره محل فروشگاه، هزینه های جاری فروشگاه میشود.در نتیجه فروشندگان می توانند با سود کمتری کالا را در اختیار مصرف کننده قرار دهند.

o       خرید میتواند ساعتها به طول بینجامد ینی مشتری بدون ترس از صرف زمان زیاد در فروشگاه یا ایجاد تردد در آن مکان و بدون استرس کالای مورد نظر خود را کاملا بررسی نموده و بهترین مورد را انتخاب و خرید نماید.

o       امکان تحویل کالا درب منزل ودر سرتاسر کشور ایران.

o       عدم محدودیت جغرافیایی: در حالیکه یک فروشگاه سنتی به منطقه بسیار محدودی خدمات می دهد، خرید و ارسال سفارش از یک فروشگاه آنلاین به دورترین نقاط کشور ممکن است.

o       مقایسه قیمت ها: در واقع این یک نوآوری پیشرفته است که به کاربر این اجازه را میدهد نا به راحتی برندها و قیمت ها را تنها با چند کلیک بررسی و مقایسه کند. با وجود این قابلیت، خریداران می توانند مقرون به صرفه ترین فروشگاه اینترنتی را برای خرید محصول مورد نظر خود را انتخاب کنند.

o       امکان مقایسه کالاهای مشابه از لحاظ مشخصات کلی و فنی

o       نقد و بررسی کالا به صورت تخصصی: با این امکان کاربران می توانند محتوای تولید شده توسط تیم فنی فروشگاه اینترنتی مورد نظر را مطالعه نموده و اطلاعات کاملی از کالای مورد نظر خود بدست آورند.

 

هر فروشگاه اینترنتی در قیاس با فروشگاههای فیزیکی و سنتی دارای یک ایراد میباشد. آن ایراد عبارت است از :

       عدم امکان بررسی کالا از نزدیک: یکی از مشکلاتی که در خرید اینترنتی افراد با آن مواجه هستند عدم بررسی کالا از نزدیک است.

راه حل بیزیلو: بیزیلو با اعمال سیاست های نقد و بررسی تخصصی و مشخصات تکمیلی و فنی هر محصول به خریدار این امکان را داده است تا با آگاهی بیشتر خرید خود را به ثبت برساند. فروشگاههای اینترنتی در کشورهای اروپایی و آمریکایی بصورت گسترده در حال خدمت به مشتری بوده و حجم وسیعی از بازار هدف را به خود اختصاص داده است بطوری که اکثر خریدهای این کشورها از طریق اینترنت و بصورت آنلاین میباشد. طبق رتبه‌بندی‌های جهانی، اروپا عملکرد خوبی درفروش آنلاین دارد. مثلاً مشتریان کشور نروژ در هر خرید آنلاین خود به‌طور متوسط ۲۴۴۸ دلار هزینه می‌کنند. پس‌ازآن، دانمارک با ۱۷۴۴ دلار و انگلستان با ۱۶۲۹ دلار هزینه در هر خرید مشتریان در سال ۲۰۱۵، در رتبه‌های بعدی اروپا قرار دارند.

 نمودار زیر تعداد خریداران آنلاین در ایالات متحده را در فاصله زمانی ۲۰۱۰ الی ۲۰۱۸ بررسی کرده است و نشان دهنده روند صعودی کاربرانی است که کالای های مورد نیاز خود را از فضای مجازی تهیه می کنند. 

فروشگاه اینترنتی بیزیلو، به خریداران این امکان را داده است تا اگر به مشکلاتی غیر از مشخصات فنی اعم از رنگ و ظاهر و ... برخوردند کالا را مطابق با شرایط بازگرداندن کالا، صرف مدت زمان 10-15 روزه به فروشگاه عودت دهند.

آمار استفاده از فروشگاه اینترنت 

کلام آخر

خرید اینترنتی هر روز محبوب تر میشود و توسعه بیشتری میابد. در این راستا فروشگاه اینترنتی بیزیلو، با تکمیل کادر مجرب پشتیبانی سایت و استفاده از بروزترین تکنولوژی روز دنیا در زمینه طراحی فروشگاه اینترنتی، تمامی ویژگی­ها و ماژول­های یک فروشگاه حرفه­ای را فراهم آورده و همسو با جدیدترین تکنولوژی­های آن حرکت می­کند.

شما میتوانید در فروشگاه اینترنتی بیزیلو تنها با 35% پیش پرداخت نقدی، کالای موردعلاقه خود را خرید نموده و به صورت اقساطی پرداخت کنید.

میتوانید از صفحات فروش اقساطی لپ تاپ و فروش اقساطی موبایل بازدید فرمایید.


حرکت به بالا