Canon EOS 700D (EOS Rebel T5i)

New product

 • رزولوشن : 18 مگاپیکسل
 • کیت لنز : 55-18 میلیمتر
 • مانیتور : 3 اینچ
 • فیلمبرداری :  Full HD

تعداد

معرفی:

خرید دوربین Canon 700D Rebel T5i از فروشگاه اینترنتی بیزیلو


در ماه مارس 2013، کانن به‌ناگاه دو دوربین( DSLR) جدید را معرفی کرد که حقیقتا منتظرشان نبودیم. دوربین (700(D و مدلی دیگر به نام (100(D دوربینی جدید و بنیانگذار یک سری جدید در( (DSLR های این شرکت است؛ ولی (700D )را می‌توان دنباله‌ی (DSLR) های سطح مبتدی سری سه رقمی این شرکت دانست. (700(D در حالی معرفی می‌شود که (650(D تنها همین تابستان گذشته به بازار آمده بود. گفتنی است که این دوربین در بازار ایالات متحده با نام (Rebel T5i) شناخته می‌شود. معمولا چنین معرفی‌های سریعی از کانن بعید بود. برای مثال مدل (60D )سال 2010 معرفی شد و اکنون که در حال نقد و بررسی (700D )هستیم، هنوز مدل بعدی آن به بازار نیامده است. خود (650D )هم با تاخیری نسبتا زیاد نسبت به (600(D روانه‌ی بازار شد. به هر صورت اکنون دوربین (700(D را داریم. حتما باید تغییرات شگرفی در آن رخ داده باشد که کانن با این عجله آن را روانه‌ی بازار کرده است! احتمالا باید منتظر انقلابی عظیم در( (DSLR های سطح مبتدی باشیم!

بسیار خوب، از جدول مشخصات فنی شروع می کنیم. به نظر نمی‌رسد که در این جدول تغییراتی نسبت به مدل پیشین دیده شود؛ ولی اشکالی ندارد، لابد پیشرفت‌ها در مواردی رخ داده‌اند که در جدول ذکر نمی‌شود.

سخن کوتاه می‌کنیم، به‌راحتی بگوییم که (700(D تقریبا هیچ تفاوتی با (650(D ندارد. فقط دو تفاوت: یکی اینکه پیچ تنظیم مودهای عکاسی توانایی چرخش 360 درجه‌ای دارد؛ البته که این چرخش را بیشتر دوست داریم. دوم توانایی نمایش اثر(Creative Filter) در(Live view) است. همین و بس. ناگفته نماند که جنس سطح بدنه هم مقداری تغییر کرده است.

 خرید دوربین Canon 700D Rebel T5i از فروشگاه ایترنتی بیزیلو

 

بنابراین (700(D هم از همان سنسور تصویر 18 مگاپیکسلی((Hybrid CMOS، متاسفانه همان سیستم فوکوس خودکار 9 نقطه‌ای، همان نمایشگر 3 اینچی بسیار باکیفیت لمسی و فیلم‌برداری(Full HD) بهره می‌برد. سیستم نورسنجی هم همان 63 نقطه‌ای( iFCL) است.

مشخصات اصلی canon d700 t5i :

 • اضافه شدن سنسور CMOS هیبرید با AF تشخیص فازیکپارچه برای حالت Live View ( نمای زنده ) و فیلمبرداری
 • AF پیوسته در حالت Live View و در طول ضبط فیلم
 • فاصل و دکمه های لمسی، از جمله شاتر و فوکوس لمسی
 • AF 9 نقطه، تمام سنسورها از نوع سنسورهای متقاطع ( cross-type ) هستند.
 • افزایش دامنه ISO بالا به 12800 استاندارد/ 25600 گسترده
 • استفاده از پردازشگر DIGIC 5
 • افزایش سرعت عکسبرداری پیوسته به 5fps
 • استفاده از سنسور چشمی برای روشن و خاموش کردن LCD
 • میکروفون استریو یکپارچه

 

 خرید دوربین Canon 700D Rebel T5i از فروشگاه ایترنتی بیزیلو

 

تجربه کار با D700 t5i :

شاید اغراق نباشد اگر (700(D را یکی از دوربین‌های((DSLR بسیار سریع بدانیم. کار کردن با (700(D تجربه‌ی بسیار لذت‌بخشی است که با عکس‌العمل‌های بدون‌تاخیر و بی‌نقص این دوربین توام است. سیستم فوکوس خودکار این دوربین در کنار لنز کیت 18-55 مجهز به موتور فوکوس((STM آن به‌قدری سریع و بدون‌مکث عمل می‌کند که گویی با فشار شاتر لنز شما از پیش روی سوژه فوکوس بوده است. از سرعت ‌بالای فوکوس این لنز که بگذریم، عملکرد عاری از هرگونه سروصدای این لنز ما را به‌شدت مجذوب خود کرد. چنین لنزهایی برای کار فیلم‌برداری با دوربین‌های(DSLR) ایده‌آل هستند؛ زیرا معمولا صدای موتور فوکوس در فیلم‌برداری با دوربین‌های( DSLR) برای کاربران دردسرساز می‌شود.

به‌طورکلی شاید بتوان عملکرد یک دوربین دیجیتال را به دو قسمت تقسیم کرد. مسلما اولین فاکتور، کیفیت عکس است؛ اما فاکتور دیگر یا بهتر است بگوییم مجموعه فاکتورهای دیگر، عواملی هستند که به شما کمک می‌کنند تا در درجه‌ی اول بتوانید عکس را به ثبت برسانید. فاکتورهایی نظیر داشتن ارگونومی خوب بدنه و چیدمان مناسب دکمه‌ها، پاسخ‌دهی بی‌درنگ دوربین به ‌فرمان‌ها، توانایی فوکوس روی سوژه‌ها با سرعت بالا و بسیاری از موارد دیگر از این دسته از عوامل به شمار می‌آیند.

درباره‌ی (700D  )با اطمینان می‌توان گفت که ممکن است این دوربین در زمینه‌ی کیفیت عکس بی‌نقص نباشد؛ اما مسلما در قسمت دوم، حرف‌های زیادی برای گفتن دارد و یکی از دوربین‌های برتر در این زمینه است.

 خرید دوربین Canon 700D Rebel T5i از فروشگاه ایترنتی بیزیلو

هرچند خود دوربین نسبت به مدل پیشین شاهد پیشرفت زیادی نبوده؛ ولی با آن یک کیت لنز جدید معرفی و همراه شده است. لنز (18-55(F/3.5-5.7 IS STM . اینکه با خرید این دوربین یکی از این لنزها همراه آن خواهد بود، به‌خودی‌خود بسیار جذاب است. لنزهایی با موتور استپر. این لنز فوکوس خودکاری سریع و کم‌صدا دارد، لرزش‌گیر تصویر قدرتمند تا 4 استپ را ارایه می‌کند و دیافراگم آن از نوع 7 تیغه‌ای و دایره‌ای است. کمینه‌ی فاصله‌ی فوکوس آن هم 25 سانتی‌متر است. از همه جالب‌تر اینکه سیستم فوکوس آن داخلی است؛ بدین معنی که در هنگام فوکوس کردن شیشه‌ی بیرونی لنز نمی‌چرخد یا خود لنز تغییر طول نمی‌دهد. البته اگر بخواهید آن را به صورت جداگانه تهیه کنید، حدود 250 دلار قیمت دارد که به هر حال به صورت کیت لنز می‌تواند با قیمت پایین‌تری خریداری شود.

 

 خرید دوربین Canon 700D Rebel T5i از فروشگاه ایترنتی بیزیلو

فیلم‌برداری روی(DSLR) های سطح مبتدی کانن از دوربین (500(D  پا به عرصه‌ی ظهور گذاشت. کیفیت فیلم‌برداری خوب، ولی فوکوس خودکار در هنگام فیلم‌برداری تقریبا غیرممکن بود. در این دوربین هر بار که می‌خواستید عمل فوکوس خودکار را انجام دهید، می‌بایست دکمه‌ی ستاره را می‌فشردید و فوکوس پرسروصدا شروع می‌شد؛ حتی گاهی اوقات دوربین اکسپوژر را بالا می‌برد تا بهتر بتواند این کار را انجام دهد. تا دوربین (600(D تقریبا به همین منوال بود تا بالاخره کانن در (650(D سنسور تصویر هیبریدی را ساخت که از فوکوس خودکار(phase Detection) جهت فوکوس در هنگام فیلم‌برداری استفاده می‌کرد. در این دوربین دیگر نیازی نبود که حتی دکمه‌ای را برای این کار بفشرید و فوکوس خودکار به صورت مداوم انجام می‌گرفت. با این حال، لنز (18-55(IS II که روی این دوربین قرار داشت، مقدار زیادی غیرقابل‌اعتماد نشان می‌داد. این علاوه‌بر سروصدای زیاد آن بود. لنزهای((STM نخست با دوربین بدون آینه با لنز قابل‌تعویض کانن، یعنی( EOS M) معرفی شدند. اکنون این لنزها هنگام فیلم‌برداری، بهترین عملکرد را از خود به نمایش می‌گذارند: سریع، دقیق و کم‌صدا. به‌علاوه این دوربین با کیت لنز 18-135 میلی‌متر( STM) هم عرضه می‌شود. تنها لنز(STM) دیگر کانن تا به این تاریخ، (40(mm f/2.8 Pancake است. البته این را هم بیفزاییم که به جهت پذیرا شدن فوکوس داخلی، لنز 18-55 جدید مقداری طویل‌تر از مدل پیشین است؛ اما به طور کلی وقتی از درون چشمی نگاه می‌کنید و با این لنز عکس می‌گیرید، سرعت فوکوس خودکار فوق‌العاده است؛ ولی در مود(( Live View می‌توان گفت که کانن همچنان نسبت به بعضی رقبا عقب است.

نوع بدنه SLR مبتدی
جنس بدنه آلیاژ منیزیوم
حداکثر وضوح 5184x3456
نسبت تصویر w:h 1:1, 4:3, 3:2, 16:9
پیکسل موثر 18 مگاپیکسل
سایز سنسور 23.3*15.5 میلیمتر / APS-C
نوع سنسور CMOS
پردازشگر Digic 5
حداقل حساسیت 100
حداکثر حساسیت 25600
لرزشگیر تصویر ندارد
فرمت RAW دارد
حداقل فاصله کانونی ( واید ) بسته به لنز
حداکثر فاصله کانونی ( تله ) بسته به لنز
بزرگنمایی اپتیکال بسته به لنز
بزرگنمایی دیجیتال ندارد
محدوده دیافراگم بسته به لنز
فوکوس دستی دارد
محدوده فوکوس نرمال بسته به لنز
محدوده فوکوس ماکرو بسته به لنز
تعداد نقاط فوکوس 9
زوم اپتیکال در فیلمبرداری دارد
نوع صفحه نمایش متحرک
سایز صفحه نمایش 3 اینچ
تعداد نقاط صفحه نمایش 1.040.000
لمسی بله
تیپ صفحه نمایش Clear View II TFT LCD
چشمی دارد
حداقل سرعت شاتر 30 ثانیه
حداکثر سرعت شاتر 1/4000 ثانیه
فلاش سرخود دارد
قدرت پرتاب فلاش 13 متر
قابلیت نصب فلاش خارجی دارد
عکاسی پیاپی 5 فریم در ثانیه
حداکثر وضوح فیلم 1920 * 1080 - 30 فریم در ثانیه
فرمت فیلمبرداری H.264
میکروفن استریو
نوع کارت حافظه SD / SDHC / SDXC
خروجی HDMI دارد
ضد ضربه و ضد آب خير
باطری لیتیوم LP-E8
وای فای ندارد
GPS ندارد
وزن 580 گرم
ابعاد 133X100X79 میلی متر
اقلام همراه دوربین کابل USB - شارژر - باتری قابل شارژ - دفترچه - CD

نوشتن نقد و نظر

Canon EOS 700D (EOS Rebel T5i)

Canon EOS 700D (EOS Rebel T5i)

 • رزولوشن : 18 مگاپیکسل
 • کیت لنز : 55-18 میلیمتر
 • مانیتور : 3 اینچ
 • فیلمبرداری :  Full HD

محصولات مرتبط

حرکت به بالا