Nikon D7100 18-140

New product

  • رزولوشن : 24 مگاپیکسل
  • مانیتور : 3.2 اینچ
  • فیلمبرداری : Full HD

تعداد


مروری بر دوربین Nikon D7100 :

خرید دوربین Nikon D7100 از فروشگاه اینترنتی بیزیلو

کمپانی نیکون درست دو سال‌ونیم پس از عرضه‌ی(D7000) به بازار، نیکون مدل(D7100) را هم معرفی کرد. همان(D7000) ی که مدل پیش از آن دوربین موفق(D90) بود. این‌ها همگی در سطح( DSLR) های سطح Prosumer ))قرار می‌گیرند. این دوربین چندی پس از اینکه رزولوشن24 مگاپیکسل روی( DSLR) های( DX ( Format یا همان(DSLR) های مجهز به سنسور تصویر(APS-C) نیکون مرسوم شد، معرفی شده است. نخستین 24 مگاپیکسلی‌های نیکون، دوربین‌های( D3200) و( D5200) بودند. با این حال سنسور تصویر این دوربین همانی نیست که روی(D5200) قرار گرفته است؛ بلکه سنسور جدیدی است که فیلتر(Low Pass) روی آن وجود ندارد؛ بدین ترتیب همانند( D800E) رزولوشن بالاتری را ارائه می‌کند. نیکون این کار را با پذیرفتن ریسک خطای( Moire Effect) انجام داده است. درکل(D7100) یک دوربین(DSLR) با سنسور تصویر(APS-C) کاملا پیشرفته است که می‌تواند به صورت یکجا، جانشین( D7000) و(D300s) و رقیب( 60(D و ( 7(D کانن باشد. در ادامه، بیشتر توضیح می‌دهیم.

 


 خرید دوربین Nikon D7100 از فروشگاه اینترنتی بیزیلو


از نظر ظاهری، D7100) )شباهتی 80 درصدی با(D7000) دارد؛ فقط تغییراتی نسبتا جزیی در طراحی دیده می‌شود و اینکه در قسمت بالای(D7100)، یک دکمه‌ی Record قرار گرفته است. البته این‌گونه نیست که در هر زمان بتوانید عمل فیلم‌برداری را شروع کنید؛ بلکه نخست باید به‌وسیله‌ی اهرم قسمت پشت دوربین، آن را روی مود(Movie) قرار دهید. در همین قسمت بالا می‌توان میکروفون‌های استریو را هم مشاهده کرد و اینکه پیچ تنظیم مودهای عکاسی ‌قفل‌شدنی آن دارای یک مود به نام(Effects) است. از نظر وزن و ابعاد هم می‌توان گفت که مدل جدید به مقداری بسیار جزیی بزرگ‌تر و سنگین‌تر است؛ در حد فقط چند گرم و چند میلی‌متر. نیکون حتی به آن شکایت همیشگی ما که دکمه‌ی( ISO) را در قسمت سمت چپ نمایشگر قرار می‌داد، رسیدگی نکرده است. این را هم بیفزاییم که این بار نیکون از نمایشگر 3.2 اینچی بر این دوربین بهره گرفته و کیفیت را هم کاملا بالاتر برده تا بهترین نمایشگر را در بین(( DSLR های نیکون داشته باشد. درکل این دوربین، ما را خیلی به یاد(D600) می‌اندازد؛ ولی باز هم می‌توان بیشتر تفاوت( D7100) با مدل قبلی را در زیر بدنه‌ی آلیاژ منیزیوم آن دید.

 

خرید دوربین Nikon D7100 از فروشگاه اینترنتی بیزیلو

همانند مدل پیشین، این دوربین هم نه‌تنها شاهد آپگریدی خیلی خوب در سنسور تصویر بوده؛ بلکه اکنون دارای سیستم فوکوس خودکار کاملا پیشرفته‌تری است؛ به طوری که از سیستم فوکوس خودکار 51 نقطه‌ای بهره می‌برد که 15 عدد آن(Cross Type) هستند. این در حالی است که مدل پیشین، 39 نقطه‌ی فوکوس داشت؛ به‌علاوه فوکوس خودکار در شرایط نوری ضعیف هم تا حد خیلی خوبی پیشرفت داشته است. درحقیقت می‌توان گفت که از این نظر تا حد خیلی زیادی به(D4) شبیه شده تا این دوربین حتی مناسب ثبت صحنه‌های ورزشی باشد؛ درضمن ظاهرا این دوربین با بهره‌گیری از پردازشگر تصویر(Expeed 3)، عملکرد بهتری از نظر تولید نویز کمتر و تولید رنگ‌های طبیعی‌تر دارد.

 

 خرید دوربین Nikon D7100 از فروشگاه اینترنتی بیزیلو

سیستم فوکوس خودکار 51 نقطه ای

پیشرفت‌ها نسبت به مدل پیشین تنها به عکاسی محدود نبوده است؛ بلکه در فیلم‌برداری هم بهبودهای فراوانی در این دوربین به چشم می‌خورد. اکنون ویدیوهای(Full HD) را به جای 24 فریم بر ثانیه در 30 فریم بر ثانیه ثبت می‌کند، دارای میکروفون استریوی داخلی بوده و درضمن به یک مود( 1.3(X Crop مجهز است که باعث ایجاد اثر دوبرابرشدن فاصله‌ی کانونی لنز می‌شود؛ بدین ترتیب که یک لنز 50 میلی‌متری بر آن، اثر لنزی 100 میلی‌متری را ایجاد می‌کند. در این مود کراپ، فیلم‌برداری 50i و 60i هم مقدور است. درکل در این مود، سرعت عکاسی هم بالا می‌رود؛ به طوری که می‌توانید در رزولوشن 15 مگاپیکسل، عکاسی با سرعت 7 فریم بر ثانیه داشته باشید.

خرید دوربین Nikon D7100 از فروشگاه اینترنتی بیزیلو


این دوربین از یونیت وایرلس(WU-1a) هم پشتیبانی می‌کند. وقتی این یونیت را به دوربین متصل می‌کنید، دوربین می‌تواند به صورت بی‌سیم، با دستگاه‌های سازگار ارتباط برقرار کند تا بتوانید تصاویر را به آن‌ها منتقل کنید؛ درضمن می‌توانید از این دستگاه‌های سازگار خود، مثل گوشی هوشمند یا تبلت به‌عنوان ریموت کنترل برای این دوربین استفاده کنید. این دوربین طبق‌معمول فلاش( Pop-Up) هم دارد. این فلاش می‌تواند به صورت مستقیم عمل کند یا اینکه با استفاده از سیستم وایرلس، فلاش‌های خارجی دیگر را کنترل کند.

یک ویژگی که انتظار دیدنش را بر این دوربین داشتیم، مودی به نام(Auto ISO Program) بود که پیش از این، آن را روی(D800) و سپس( D5200) دیده بودیم. این ویژگی کمترین سرعت شاتر را براساس فاصله‌ی کانونی لنز برای شما برمی‌گزیند. یک ویژگی جدید هم به نام(Spot White Balance) روی این دوربین وجود دارد که به شما اجازه می‌دهد در مود(Live View)، بتوانید با انتخاب هر منطقه‌ای از کادر که خواستید، عمل تنظیم وایت بالانس انجام شود.

خرید دوربین Nikon D7100 از فروشگاه اینترنتی بیزیلو


در کنار فلاش بالاجهنده، دکمه‌ی فعال‌کردن آن قرار گرفته است؛ البته عملکرد اتوماتیک هم دارد. به هر صورت زیر آن، دکمه‌ای با برچسب(BKT) قرار دارد که عملکردی را با نام( Automatic Exposure Bracketing) انجام می‌دهد. در کنار آن هم یکی از گیرنده‌های فروسرخی قرار دارد (دیگری در قسمت پشت دوربین است) که برای کارکردن با دوربین از طریق ریموت وایرلس فروسرخ به کار می‌رود.


 خرید دوربین Nikon D7100 از فروشگاه اینترنتی بیزیلو

 

یکی از امکانات خیلی جالب این دوربین که معمولا روی دوربین‌های(DSLR) سطح‌بالای نیکون دیده می‌شود، فوکوس خودکار داخل بدنه است. بخش کوچکی از این مکانیسم را می‌توان از روی پیچ تنظیمی دید که از قسمت ماونت لنز دوربین بیرون زده است. این امکان خیلی خوبی است که نیکون روی دوربین‌های خود می گذارد؛ چرا که بدین‌ترتیب می‌توانیم فوکوس خودکار داشته باشیم؛ در حالی که از لنزهای بدون موتور فوکوس خودکار استفاده می‌کنیم.

گریپ باتری این دوربین(MB-D12) نام دارد. خود(D7100) هم دارای دو شیار کارت حافظه‌ی(SD/SDHC/SDXC )است که می‌توان به دو طریق مختلف از آن‌ها استفاده کرد. اینکه عکس‌‎های(( RAW روی یکی و(JPEG) روی دیگری ذخیره شوند و اینکه وقتی یکی پر شد، عکس‌ها روی دیگری ذخیره شوند.

در اینجا  نظر شما را به جدول مقایسه‌ای بین این دوربین با سایر رقبا جلب می‌کنیم. برای مشاهده‌ی اطلاعات دقیق‌تر می‌توانید روی جدول کلیک کنید.

 اکنون در مدل D7100 ویژگی تراز سفیدی نقطه ای گنجانده شده که به شما اجازه می دهد تراز سفیدی را خودتان در زمان عکسبرداری در حالت Live view به سرعت و به راحتی و فقط با انتخاب منطقه ای از منظره تنظیم نمایید. قابلیت به کار رفته در این مدل تنظیم تراز سفیدی را بسیارآسان تر از مدل های نیکون ساخته که بدون اغراق چیزی فراتر از حس ششم است.

خرید دوربین Nikon D7100 از فروشگاه اینترنتی بیزیلو
 

در کل باید گفت که(D7000) دوربین خیلی خوبی بود که پس از دو سال‌ونیم همچنان یک دوربین مثال‌زدنی، سطح‌بالا و پرطرف‌دار باقی ماند. پیشرفت‌هایی هم که((D7100 نسبت به آن دوربین داشته، در جاهای کاملا مهم رخ داده و چشمگیر بوده‌اند. تمام ویژگی‌های خیلی خوب(D7000) چون بدنه‌ی بسیار مستحکم، خوش‌ساخت و ارگونومی خوب کاملا حفظ شده است. مطمئنا عکاسان جدی، بدنه‌ی کاملا مهروموم آلیاژ منیزیوم و پلی‌کربناتی و درضمن توانایی کنترل دو گروه فلاش اکسترنال بی‌سیم را دوست خواهند داشت. طبق ادعای نیکون، این دوربین همان‌قدر در برابر شرایط محیطی مهروموم است که(D800) و( D300s) بودند؛ به‌علاوه عکاسان ورزشی قابلیت عکاسی پرسرعت 7 فریم بر ثانیه در رزولوشن 15 مگاپیکسل، به همراه فوکوس خودکار 51 نقطه‌ای آن را خواهند پسندید. سیستم فوکوس خودکار 51 نقطه ای

تغییری که نیکون در منوها و اینترفیس این دوربین نسبت به مدل پیشین داده است، کاملا اثر مثبت داشته‌اند؛ گویی نیکون با ساختن این دوربین قصد داشته تا هم جای( D7000) و( D300s) را یکجا بگیرد و هم اینکه به صورت یکجا رقیبی برای((Canon 60D و(Canon 7D) باشد.

خرید دوربین Nikon D7100 از فروشگاه اینترنتی بیزیلو

نوع بدنه SLR حرفه ای
جنس بدنه آلیاژ منیزیوم
حداکثر وضوح 4000 * 6000
نسبت تصویر w:h 3:2 , 16:9
پیکسل موثر 24 مگاپیکسل
سایز سنسور 23.3*15.5 میلیمتر / APS-C
نوع سنسور CMOS
پردازشگر Expeed 3
حداقل حساسیت 100
حداکثر حساسیت 25600
لرزشگیر تصویر ندارد
فرمت RAW دارد
حداقل فاصله کانونی ( واید ) 18 میلیمتر
حداکثر فاصله کانونی ( تله ) 140 میلیمتر
بزرگنمایی اپتیکال 8 برابر
بزرگنمایی دیجیتال ندارد
محدوده دیافراگم F3.5 - F6.5
فوکوس دستی دارد
محدوده فوکوس نرمال 5 سانتیمتر
محدوده فوکوس ماکرو 2 سانتیمتر
تعداد نقاط فوکوس 51
زوم اپتیکال در فیلمبرداری دارد
نوع صفحه نمایش ثابت
سایز صفحه نمایش 3.2 اینچ
تعداد نقاط صفحه نمایش 1,228,800
لمسی خیر
تیپ صفحه نمایش Wide Viewing Angle TFT-LCD monitor
چشمی دارد
حداقل سرعت شاتر 30 ثانیه
حداکثر سرعت شاتر 1/8000 ثانیه
فلاش سرخود دارد
قدرت پرتاب فلاش 12 متر
قابلیت نصب فلاش خارجی دارد
عکاسی پیاپی 6 فریم در ثانیه
حداکثر وضوح فیلم 1920 * 1080 - 60 فریم در ثانیه
فرمت فیلمبرداری H.264
میکروفن استریو
نوع کارت حافظه SD / SDHC / SDXC
خروجی HDMI دارد
ضد ضربه و ضد آب خير
باطری لیتیوم EN-EL5
وای فای ندارد
GPS ندارد
وزن 675 گرم
ابعاد 76 * 107 * 136 میلیمتر
اقلام همراه دوربین شارژر - باتری قابل شارژ - دفترچه - CD

نوشتن نقد و نظر

Nikon D7100  18-140

Nikon D7100 18-140

  • رزولوشن : 24 مگاپیکسل
  • مانیتور : 3.2 اینچ
  • فیلمبرداری : Full HD

محصولات مرتبط

حرکت به بالا