Sony DSR-PD175P

New product

دوربین فیلمبرداری سونی DSR-PD175 دوربین حرفه ای و بسیار محبوب سونی در بین همکاران می باشد . این دوربین که پس از فروش موفق Sony PD170 عرضه شد ، با کیفیت بسیار بالا حتی در نورهای پایین روی نوار MiniDV و DVCAM ضبط می کند .

تعداد

معرفی دوربین:Sony DSR-PD175P

 

 خرید دوربین Sony DSR-PD175 از فروشگاه اینترنتی بیزیلو

 

 


دوربین فیلمبرداری سونی( (Sony DSR-PD175 بهترین دوربین هندی کم با رزلوشن استاندارد یا (SD) است که شرکت سونی تاکنون ساخته است. در دوربین فیلمبرداری (Sony DSR-PD175P)نیز از همان چهار چوب و شاسی ای استفاده شده است که دوربین پیشرفته جدید (HVR–Z5E HDV) بکار رفته است. در دوربین فیلمبرداری سونی(PD175)از فن آوری ها و ویژگی های پیشرفته زیادی استفاده شده است، از جمله یک لنز( (Sony G بسیار باکیفیت که به همراه فن آوری پردازش تصویر پیشرفته(Exmor) و آرایه(ClearVid) سنسور دوربین فیلمبرداری سونی( PD) 175بهترین کیفیت تصویر و عملکرد در نور کم را در بین تمام دوربین های این کلاس و سطح ارائه می کند.
توزیع وزن و ترکیب و آرایش کنترل ها و دکمه های بدنه دوربین فیلمبرداری سونی((PD175به لحاظ ارگونومیک بودن استاندارد جدیدی برای کار کردن با دوربین بر روی دست ایجاد کرده است و از طرف دیگر به دلیل اینکه دوربین فیلمبرداری(PD175P)قادر به ضبط بر روی فلاش کارت کامپکت حالت جامد(HVR-NRC1K) است انعطاف بالایی در کار کردن و فیلمبرداری ایجاد می کند. دوربین فیلمبرداری(SONY DSR-PD175P)از تمام جنبه ها جایگزین پیشرفته ای برای مدل افسانه ای(DSR-PD170P) برای کاربرانی است که نیاز به عملکرد بهتر و فن آوری های جدید دارند اما در حال حاضر نیاز به یک دوربین فیلمبرداری با قابلیت ضبط فیلم های(HD) با رزلوشن بالاندارند.
دوربین فیلمبرداری حرفه ای سونی( DSR-PD175P)یک دوربین فیلمبرداری(DVCAM) است. یک استاندارد بین المللی برای دوربین های فیلمبرداری با رزلوشن استاندارد یا(SD) است که از سوی شرکت سونی به عنوان جایگزین بهتر با عملکرد بالاتر برای دوربین های فیلمبرداری(DV) با حفظ کامل ساگاری با تجهیزات و امکانات مختلف تدوین فیلم معرفی شده است.مزایای این کلاس از دوربین های فیلمبرداری با معرفی مجموعه کاملی از محصولات مختلفی از جمله دوربین فیلمبرداری سونی(PD175)گسترش یافت. این کلاس از دوربین های فیلمبرداری به ویژه برای نیازهای شبکه های تلویزیونی و کارهای رسانه ای طراحی شده است. دوربین فیلمبرداری سونی(DSR-PD175) می تواند از پس کاربردها و مصارفی از فیلمبرداری از مجالش عروسی گرفته تا نیازهای تصویر برداری شبکه های تلویزیونی و خبری بر آید. در واقع دوربین فیلمبرداری((DSR-PD175یک دوربین فیلمبرداری دیجیتالی با مصارف گسترده در رسانه ها و یک دوربین کاست خور بسیار با کیفیت(SD) است.
دوربین سونی((DSR-PD175مجهز به یک لنز بسیار باکیفیت(Sony G) است که این لنز از فن آوری اپتیکال منحصر بفردی بهره برده و برای تکمیل کردن فن آوری پردازش تصویر پیش رفته ای که در دوربین فیلمبرداری سونی (DSR-PD175)بکار رفته است، بهینه شده است. ترکیب این لنز فوق العاده باکیفیت با سیستم تصویر پردازی پیشرفته دوربین فیلمبرداری سونی((SONY DSR-PD17Pعملکرد خیره کننده ای در گرفتن فیلم های مختلف از سوژه های مختلف ایجاد می کند و قابلیت ها وامکانات فیلمبرداری کاربر را افزایش می دهد.
دوربین فیلمبرداری سونی(PD175) استاندارد جدیدی در دوربین های هندی کم دستی(SD) ایجاد می کند و ویژگی های ابتکاری پیشرفته زیادی را ارائه می کند، از جمله حالت(Progressive Scan) یا اسکن پیوسته با سرعت( 25(p، حالت(Smooth Slow Recording) یا ضبط آرام نرم و تا حداکثر 6 پروفایل تصویر یا(Picture Profile) برای تنظیمات مختلف دوربین. فرمت(DVCAM) حرفه ای ترین فرمت(SD) دنیاست که پشتیبانی بسیار گسترده ای دارد، کار کردن با آن بسیار آسان است و فرمت بسیار مطمئنی است. به همین دلیل برای کارکردن سریع و خوب با دوربین فیلمبرداری(SONY DSR-PD175) نیازی به جدیدترین نسل نرم افزارها، کامپیوتر یا وسیله ذخیره سازی زیادی نیست.

 خرید دوربین Sony DSR-PD175 از فروشگاه اینترنتی بیزیلو

یکی از ویژگی های دوربین فیلمبرداری سونی(( PD 175توجهی است که شرکت سونی به هنگام طراحی بدنه این دوربین به بازخوردها و نظرات مصرف کنندگان مدل های قبل کرده است. از همین رو دوربین فیلمبرداری سونی(DSR-PD175)با طراحی ارگونومیک و وزن بدنه متوازن خود در یک شاسی خوش ساخت طراحی ایده آلی برای فیلمبرداری بر روی دست دار د. از سوی دیگر ترتیب و آرایش دکمه ها و کنترل های دوربین فیلمبرداری سونی(PD175) به گونه ای طراحی شده است که کار با آن تا حد امکان راحت و آسان باشد. ویژگی هایی مثل محافظت از تنظیمات صوتی و حلقه های کنترل مستقل برای تنظیم زوم، فوکوس و دهانه دیافراگم دوربین فیلمبرداری(DSR-PD175)نموه ای از توجهی است که شرکت سونی به جزئیات طراحی در این دوربین(SD) حرفه ای داشته است.
یکی دیگر از ویژگی های بارز دوربین فیلمبرداری سونی(DSR-PD175) به عنوان یک دوربین فیلمبرداری((DVCAM کاست خور علاوه بر پایین تر بودن قیمت خود دوربین، هزینه پایین آن به لحاظ ایجاد آرشیو است. از طرف دیگر سخت افزار(DVCAM0 نیز با بسیاری از کاست های(DV) مصرفی سازگار است. علاوه بر ایندوربین فیلمبرداری سونی(PD175) بر خلاف مجموعه ویژگی های پیشرفته گسترده خود مثل دوربین فیلم برداری سونی( PD170) قیمت پایین تری دارد و به لحاظ قیمت بیشتر برای رینج قیمت دوربین های غیر حرفه ای طراحی شده است.


مروری بر ویژگی های و مشخصات اصلی دوربین سونی(SONY DSR-PD175P)

خرید دوربین Sony DSR-PD175 از فروشگاه اینترنتی بیزیلو


• لنز منحصربفرد و بسیار باکیفیت Sony G

چنانچه اشاره شد دوربین فیلمبرداری سونی(DSR-PD175) مجهز به یک لنز(Sony G) است. این لنز پیچیده از فن آوری اپتیکال منحصربفرد سونی وکنترل کیفی بی همتای این شرکت بهره می برد. علاوه بر این، این لنز فوق العاده باکیفیت بهینه سازی شده است تا مکمل سنسور تصویر و پردازشگر تصویر بکار رفته در دوربین فیلمبرداری (SONY DSR-PD175P)باشد، بنابراین امکانات فیلمبرداری گسترده و خارق العاده ای در این دوربین فراهم می کند. کاربران دوربین سونی(PD175) با دقت خارق العاده این لنز(Sony G0 می توانند تمام خلاقیت و سلیقه خود در فیلمبرداری را بروزدهند.
لنز Sony G بکار رفته در دوربین فیلمبرداری سونی(DSR-PD175) یک لنز واید (29.5mm )با زوم اپتیکال (20(x است ، که میدان دیدی را فراهم می کند که برای بسیاری از شرایط فیلمبرداری ایده آل است؛ از شات های مناظر بسیار گسترده گرفته تا شات های کلوزآپ که در آنها گرفتن فاصله کافی از سوژه دشوار باشد. ساختار اپتیکال لنز دوربین فیلمبرداری( SONY DSR-PD175P)متشکل از 15 جزء در 10 گروه است. این لنز باکیفیت در ساختار پیچیده خود دارای 2 عدسی(ED) یا با ضریب پراکندگی نور بسیار کم است که برای به حداقل رساندن حاشیه رنگ انحراف های کروماتیک ایجاد شده با اختلاف های موجود در بازتاب نور را کاهش می دهد. از سوی دیگر لنز دوربین فیلمبرداری سونی(DSR-PD175P)در ساختار اپتیکال خود دارای سه لنز غیر کروی مرکب برای تصاویری است که حتی هنگام کار کردن با یک زوم بالا شفاف و واضح هستند. این لنز پیشرفته با فن آوری اپتیکال پیشرفته خود باعث می شود سیستم سنسور(Exmor) بکار رفته در دوربین فیلمبرداری حتی هنگام فیلمبرداری در نور بسیار کم نیز تصاویر بسیار شارپی با رزلوشن بالاتر و نویز کمتر تولید کند. از سوی دیگر لنز G دوربین فیلمبرداری سونی(DSR-PD175) دارای یک دیافراگم با 6 تیغه تقریباً گرد است، که امکان تار کردن پس زمینه در فیلم و ایجاد یک افکت تصویری زیبا را فراهم می کند.

 

 

 خرید دوربین Sony DSR-PD175 از فروشگاه اینترنتی بیزیلو

 

 


• سیستم تصویر پردازی پیشرفته با فن آوری(Exmor) شرکت سونی


دوربین فیلمبرداری سونی(PD175) مجهز به ویژگی های پیشرفته ای است، از جمله سنسور تصویر پیشرفته این دوربین با فن آوری بی همتای Exmor. دوربین فیلمبرداری(SONY DSR-PD175)مجهز به 3 سنسور(Exmor CMOS) از نوع 1.3 اینچ با آرایه پیکسل(ClearVid) است. فن آوری(Exmor) ظرفیت ها و قابلیت های سیستم تصویرپرداری دوربین سونی(DSR-PD175) را به حداکثر می رساند و این سیستم تصویرپردازی دارای همان تبدیل آنالوگ به دیجیتال موازی ستونی و روش کاهش نویز دوآل است که در مدل های حرفه ای شرکت سونی نیز استفاده می شود. چندین مبدل(A/D) یا آنالوگ به دیجیتال بر روی هر یک از سطرهای پیکسل ها سیگنال های آنالوگ را به محض تولید به سیگنال های دیجیتالی تبدیل می کنند، و این سیستم بکار رفته در دوربین فیلبمرداری سونی((PD175بر خلاف فن آوری سنتی ای است که بر روی هر پیکسل تنها یک مبدل(A/D) دارد.
از سوی دیگر، فن آوری(Exmor) در دوربین فیلمبرداری سونی((DSR-PD175Pبه برطرف کردن و حذف تاثیر نویز خارجی نیز کمک می کند، که اغلب در طول انتقال به مبدل(A/D) وارد زنجیره سیگنال می شود. نتیجه این است که سیگنال های دیجیتالی کیفیت بالایی ایجاد می شوند که نویز بسیار کمی دارند. با استفاده از چنین فن آوری پیشرفته ای، سیستم سنسور(Exmor) شرکت سونی دوربین فیلمبرداری سونی ((DSR-PD175Pرا قادر می سازد به یک حساسیت نوری پایین در حد فقط 1.5 lux(در شاتر 25/1، دیافراگم خودکار و بهره یا گین خودکار ) برسد.

• قابلیت ضبط آهسته نرم یا(Smooth Slow Rec)


قابلیت و ویژگی ضبط آهسته نرم در دوربین سونی((DSR-PD175برای تولید فیلم های حرکت آهسته یکنواخت در هنگام پخش است. در این حالت دوربین فیلمبرداری سونی(PD175)با سرعتی 4 برابر سرعت عادی (200 فیلد در ثانیه) فیلم می گیرد. در این حالت فیلم با سرعت چهار برابر به مدت 6 ثانیه ضبط شده، در حافظه بافر داخلی دوربین سونی (DSR-PD175) ذخیره می شود، و سپس بر روی نوار (با فرمت(DVCAM) یا DV) بصورت تصاویر حرکت آهسته با مدت زمان 24 ثانیه ضبط می شود. این سرعت ضبط 4 برابر سریع ترین سرعت ضبط موجود در بین دوربین های فیلمبرداری دستی غیر حرفه ای است. حالت ضبط آهسته نرم برای فیلمبرداری ورزشی یا از طبیعت مناسب است، که در این حالت اکشن و حرکت سوژه را می توان در حرکت آهسته به راحتی نگاه کرد، و امکانات ابتکاری فراوانی را فراهم می کند.


• قابلیت ضبط فیلم با فرمت قابل انتخاب(DV) وDVCAM

دوربین فیلمبرداری سونی(DSR-PD175) برای ضبط فیلم از فرمت(DVCAM) استفاده می کند، که فرمت(SD) استاندارد بین المللی برای دوربین های فیلمبرداری دستی حرفه ای است. اگر به زمان ضبط طولانی تری نیاز داشته باشید، دوربین فیلمبرداری((SONY DSR-PD175Pقادر به ضبط و پخش سیگنال های فرمت(DV) نیز است .


• تنظیمات سفارشی


دوربین فیلمبرداری سونی((PD175دارای حداکثر 7 دکمه با قابلیت تنظیم سفارشی برای دسترسی سریع به ویژگی ها و عملکردهای پرکاربرد دوربین است، که این ویژگی برای شرایط مختلف و متغییر فیلمبرداری ویژگی بسیار کارآمد و مناسبی است. برخی از این تنظیمات به صورت پیش فرض با اسم تنظیم و ویژگی بر روی این دکمه ها قرار گرفته اند.

 خرید دوربین Sony DSR-PD175 از فروشگاه اینترنتی بیزیلو

 


• (LCD )رزلوشن بالا از نوع(Xtra Fine)


دوربین فیلمبرداری سونی(PD175) مجهز به یک(LCD3.2) اینچ صفحه واید از نوع(Xtra Fine) در جلوی دستگیره خود است. این(LCD) دارای رزلوشن بالایی برابر با 921 هزار نقطه است، که تنظیمات فوکوس را راحت تر می کند. از طرف دیگر این(LCD) رزلوشن بالا با دید بسیار خوب قادر است تقریباً 100% سطح تصویر ضبط شده را در دمای رنگ تقریباً (6500(K نمایش دهد.
چشمی الکترونیکی (EVF) از نوع(Xtra Fine)
یکی دیگر از ویژگی ها و مشخصات برجسته دوربین سونی(DSR-PD175) چشمی الکترونیکی این دوربین است. این دوربین مجهز به یک چشمی الکترونیکی 0.45 اینچ از نوع( Xtra Fine) است که رزلوشن آن 1227 کیلوپیکسل بوده و دارای سه(LED) مستقل برای رنگ آبی، قرمز و سبز است. این فن آوری این امکان را برای کاربران فراهم می کند سوژه های خود را با دقت تولید رنگ خارق العاده و رزلوشن بالایی رصد و پایش کنند. چشمی الکترونیکی دوربین فیلمبرداری سونی(DSR-PD175) دارای دو حالت رنگی و سیاه و سفید برای نمایش است. این ویزور الکترونیکی نیز تقریباً 100% مساحت تصویر را در یک دمای رنگ تقریباً 6500K نمایش می دهد. البته باید به این نکته نیز اشاره شود که هنگامی که دوربین فیلمبرداری حرفه ای سونی(DSR-PD175P)حرکت پنینگ سریع داشته باشد، یا هنگامی که سوژه حرکت سریعی داشته باشد، ممکن است رنگ های اصلی(R/G/B) در چشمی الکترونیکی دوربین فیلمبرداری حرفه ای سونی  (DSR-PD175P)برای مدت کوتاهی بر روی سوژه دیده می شوند.

 

 خرید دوربین Sony DSR-PD175 از فروشگاه اینترنتی بیزیلو

 

 


• مجموعه کاملی از ورودی های صوتی


دوربین فیلمبرداری سونی((DSR-PD175Pمجموعه متنوع و پرکاربردی از ورودی های صوتی ارائه می کند. این دوربین مجهز به یک میکروفن استریو کیفیت بالای داخلی با طراحی جدید و نیز دو کانال ورودی صوتی((XLR برای اتصال به میکروفن های حرفه ای و یا یک منبع صوتی خط خارجی است. یک منبع تغذیه میکروفن( 48(V نیز را می توان تامین کرد. دوربین فیلمبرداری سونی(PD175) دارای یک سوئیچ(Input Assign) یا تنظیم سفارشی ورودی است. با تنظیم این سوئیچ می توان کانال های ورودی صوتی را به راحتی در میکروفن استریو داخلی دوربنین فیلم بداری(DSR-PD175) یا یک منبع صوتی خط خارجی قرار داد، یا هر یک از این کانال ها را در یکی از این موارد قرار داد و آنها را بطور جداگانه یا مرکب ضبط کرد.

خرید دوربین Sony DSR-PD175 از فروشگاه اینترنتی بیزیلو


• عملکرد هیبریدی با HVR-MRC1K

دوربین فیلمبرداری سونی(DSR-PD175) هنگامی که از طریق یک کانکتور((i.LINKبه وسیله جانبی و اختیاری(HVR-MRC1KMemory Recording Unit) که یک واحد ضبط فیلم بر روی کارت حافظه است متصل باشد، قادر به ضبط فیلم بصورت هیبریدی یا ترکیبی با هر دو فرمت((DVCAM و(DV) است. در حالت فیلمبرداری هیبریدی این امکان وجود دارد که فیلم خود را با دوربین فیلمبرداری(DSR-PD175) بطور همزمان بر روی یک کاست فیلم و یک فلش کارت کامپکت (CF) استاندارد ضبط کنید. سه گزینه ضبط وجود دارد :
1 ضبط همزمان
2 ضبط(Relay) یا امدادی
3 ضبط فقط((HVR-MRC1K
دوربین فیلمبرداری سونی DSR-PD175 برای راحتی کابر می تواند اطلاعات وضعیت(HVR-MRC1K) را بر روی(LCD ) خود نمایش دهد. این اطلاعات وضعیت عبارتند از :
1 وضعیت اتصال
2 وضعیت(REC) یا ضبط
3 زمان ضبط باقی مانده بر وی CF فلش کارت کامپکت
زمان ضبط بر روی یک کارتCF) ) با ظرفیت 16GB در فرمت(DVCAM) و(DV) حدوداً 72 دقیقه است. برای این کار دست کم به کارتی با سرعت رایت (133 (X و ظرفیت( 2 (GB نیاز است.

 خرید دوربین Sony DSR-PD175 از فروشگاه اینترنتی بیزیلو

  • قابلیت تبدیل شدن به یک دوربین عکاسی دیجیتالی
    دوربین فیلمبرداری سونیDSR-PD175) )دارای ویژگی و عملکرد(Memory Photo) است که این عملکرد این امکان را فراهم می آورد بتوان برای گرفتن عکس دوربین فیلمبرداری سونی(DSR-PD175) را در حالت اسکن پیوسته قرارداد. فایل عکس های گرفته شده در این حالت را می توان به روی کارت حافظه( Memory Stick Duo) شرکت سونی با دو گزینه مختلف برای حجم و اندازه عکس ذخیره کرد :1080 x 810 پیکسل ( نسبت 4 به 3) یا 1440 x 810 پیکسل 9نسبت 16 به 99

 

جنس بدنهکامپوزیت
نسبت تصویر w:h3:2 , 16:9
سایز سنسور1/3 اینچ
نوع سنسورExmor R CMOS
پردازشگرBIONZ® X image processor
لرزشگیر تصویراپتیکال
فرمت RAWندارد
حداقل فاصله کانونی ( واید )29 میلیمتر
حداکثر فاصله کانونی ( تله )590 میلیمتر
بزرگنمایی اپتیکال20 برابر
بزرگنمایی دیجیتال100 برابر
محدوده دیافراگمF1.6 - F3.4
فوکوس دستیدارد
محدوده فوکوس نرمال7 سانتیمتر
محدوده فوکوس ماکرو1 سانتیمتر
تعداد نقاط فوکوس9
زوم اپتیکال در فیلمبرداریدارد
نوع صفحه نمایشمتحرک
سایز صفحه نمایش3.2 اینچ
تعداد نقاط صفحه نمایش921.000
لمسیبله
تیپ صفحه نمایشXtra fine LCD
چشمیدارد
فلاش سرخوددارد
قابلیت نصب فلاش خارجیدارد
حداکثر وضوح فیلم1920 * 1080 - 60 فریم در ثانیه
فرمت فیلمبرداریDVCAM/DV
میکروفناستریو
نوع کارت حافظهنوار MiniDV / نوار DVCAM
خروجی HDMIندارد
ضد ضربه و ضد آبخير
باطریلیتیوم NP-F570
وای فایندارد
GPSندارد
وزن2200 گرم
ابعاد169 * 188 * 401 میلیمتر

نوشتن نقد و نظر

Sony DSR-PD175P

Sony DSR-PD175P

دوربین فیلمبرداری سونی DSR-PD175 دوربین حرفه ای و بسیار محبوب سونی در بین همکاران می باشد . این دوربین که پس از فروش موفق Sony PD170 عرضه شد ، با کیفیت بسیار بالا حتی در نورهای پایین روی نوار MiniDV و DVCAM ضبط می کند .

سایر ویژگی‌ها

جنس بدنهکامپوزیت
نسبت تصویر w:h3:2 , 16:9
سایز سنسور1/3 اینچ
نوع سنسورExmor R CMOS
پردازشگرBIONZ® X image processor
لرزشگیر تصویراپتیکال
فرمت RAW
حداقل فاصله کانونی ( واید )29 میلیمتر
حداکثر فاصله کانونی ( تله )590 میلیمتر
بزرگنمایی اپتیکال20 برابر
بزرگنمایی دیجیتال100 برابر
محدوده دیافراگمF1.6 - F3.4
فوکوس دستی
محدوده فوکوس نرمال7 سانتیمتر
محدوده فوکوس ماکرو1 سانتیمتر
تعداد نقاط فوکوس9
زوم اپتیکال در فیلمبرداری
نوع صفحه نمایشمتحرک
سایز صفحه نمایش3.2 اینچ
تعداد نقاط صفحه نمایش921.000
لمسی
تیپ صفحه نمایشXtra fine LCD
چشمی
فلاش سرخود
قابلیت نصب فلاش خارجی
حداکثر وضوح فیلم1920 * 1080 - 60 فریم در ثانیه
فرمت فیلمبرداریDVCAM/DV
میکروفناستریو
نوع کارت حافظهنوار MiniDV / نوار DVCAM
خروجی HDMI
ضد ضربه و ضد آبخير
باطریلیتیوم NP-F570
وای فای
GPS
وزن2200 گرم
ابعاد169 * 188 * 401 میلیمتر

حرکت به بالا